اپل وجود نفوذ آژانس امنیت ملی یا NSA به IOS را رد کرد

اپل وجود نفوذ آژانس امنیت ملی یا NSA به IOS را رد کرد

اندکی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه آژانس امنیت ملی آمریکا یا NSA ، با داشتن نفوذ در IOS به مسیج ها و تماسها و دفترچه تلفن افراد دسترسی دارد.

اپل امروز بیانیه ای منتشر کرد و هرگونه دسترسی و نفوذ NSA در IOS را رد کرد.

 

اپل در این بیانیه اعلام نمود:

« اپل هیچگاه تا بحال با NSA برای ایجاد نفوذ در محصولاتش نظیر آیفون همکاری نداشته است. علاوه بر این ، اپل به هیچ عنوان از اقدامات NSA برای هدف قراردادن محصولاتش اطلاعی نداشته است. ما به شدت به امنیت و حریم خصوصی مشتریان خود اهمیت میدهیم. تیم ما به طور مداوم سعی در امن تر نمودن و در عین حال سهل نمودن استفاده از محصولات با ارائه آپدیتهای بهینه دارد. بنابراین به محض اینکه اپل متوجه تلاش برای اقدامی در جهت نقض امنیت مشتریان خود شود، بلافاصله اقدامات لازم برای شناسایی و رفع این مشکلات به عمل خواهد آورد. ما تمامی منابع خود را در جهت از بین بردن اقدامات مخرب و ناقض حریم خصوصی افراد و هکرها بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی یا چه مقامی پشت این اقدامات است، به کار میبریم.»

 

لازم به ذکر است عملیات نفوذی NSA نیازمند دسترسی فیزیکی به دستگاه برای نصب و راه اندازی برنامه ای به نام DROPOUTJEEP است. این برنامه یعنی DROPOUTJEEP به گفته NSA صد در صد موفقیت در دانلود و کشیدن اطلاعاتی نظیر اس ام اس ها ، دفترچه تلفن و تماسها و موقعیت جغرافیایی و نیز اقداماتی نظیر روشن کردن دوربین و میکروفون و غیره را دارد:

 

اپل وجود نفوذ آژانس امنیت ملی یا NSA به IOS را رد کرد

 

چیزی که خیلی نگران کننده است اینست که تا بحال جلوی این موفقیت 100 درصدی NSA گرفته نشده است!!!

 

هرگونه کپی برداری تنها با ذکر نام و لینک گیفت ها مجاز است

گذاشتن پاسخ

ثابت کنید ربات نیستید *